Baigts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baigts
Komunë
noform
Pamje nga Baigts
Vendndodhja
Baigts is located in Franca
Baigts
Baigts
43°41′14″V 0°47′25″P / 43.687222°V 0.790278°P / 43.687222; -0.790278Koordinatat: 43°41′14″V 0°47′25″P / 43.687222°V 0.790278°P / 43.687222; -0.790278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Akuitania e Re
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Dax
Kantoni Mugron
Ndërbashkësia Pays de Mugron
Kryetari Didier Lafitte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.64 km2
Popullsia 347 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40380
INSEE 40023


Baigts është një komunëFrancë. Baigts bën pjesë në departamentin Landesrajonit Akuitania e Re. Komuna ka një popullsi prej 347 banorë dhe sipërfaqe 11.64 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
18391.015—    
1939607−40.2%
1962425−30.0%
1968407−4.2%
1975400−1.7%
1982354−11.5%
1990350−1.1%
1999322−8.0%
2006345+7.1%
2009347+0.6%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baigts – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale