Baillé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baillé
Komunë
noform
Pamje nga Baillé
Vendndodhja
Baillé is located in Franca
Baillé
Baillé
48°21′34″V 1°22′54″P / 48.359444°V 1.381667°P / 48.359444; -1.381667Koordinatat: 48°21′34″V 1°22′54″P / 48.359444°V 1.381667°P / 48.359444; -1.381667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretanja
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Fougères-Vitré
Kantoni Saint-Brice-en-Coglès
Ndërbashkësia Couesnon Marches de Bretagne
Kryetari Olivier Gaigne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.23 km2
Popullsia 315 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35460
INSEE 35011


Baillé është një komunëFrancë. Baillé bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 315 banorë dhe sipërfaqe 5.23 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962338—    
1968333−1.5%
1975284−14.7%
1982286+0.7%
1990285−0.3%
1999315+10.5%
2009315+0.0%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baillé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale