Bailleul, Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleul
Komunë
Vendndodhja
Bailleul is located in Franca
Bailleul
Bailleul
48°48′30″V 0°01′11″P / 48.808333°V 0.019722°P / 48.808333; -0.019722Koordinatat: 48°48′30″V 0°01′11″P / 48.808333°V 0.019722°P / 48.808333; -0.019722
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandia
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Trun
Ndërbashkësia Argentan Intercom
Kryetari Rémy Picard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.67 km2
Lartësia 177 m (m.n.d.)
Popullsia 603 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61160
INSEE 61023


Bailleul është një komunëFrancë. Bailleul bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandia. Komuna ka një popullsi prej 603 banorë dhe sipërfaqe 16.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]