Bailleul-Neuville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleul-Neuville
Komunë
Vendndodhja
Bailleul-Neuville is located in Franca
Bailleul-Neuville
Bailleul-Neuville
49°48′38″V 1°25′24″L / 49.8106°V 1.4233°L / 49.8106; 1.4233Koordinatat: 49°48′38″V 1°25′24″L / 49.8106°V 1.4233°L / 49.8106; 1.4233
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandia
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Londinières
Ndërbashkësia CC de Londinières
Kryetari Catherine Guyant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.14 km2
Lartësia 103 m (m.n.d.)
Popullsia 166 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76660
INSEE 76052


Bailleul-Neuville është një komunëFrancë. Bailleul-Neuville bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandia. Komuna ka një popullsi prej 166 banorë dhe sipërfaqe 13.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]