Bailleul-Sir-Berthoult

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleul-Sir-Berthoult
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bailleul-Sir-Berthoult is located in Franca
Bailleul-Sir-Berthoult
Bailleul-Sir-Berthoult
50°20′21″V 2°51′04″L / 50.3392°V 2.8511°L / 50.3392; 2.8511Koordinatat: 50°20′21″V 2°51′04″L / 50.3392°V 2.8511°L / 50.3392; 2.8511
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Vimy
Ndërbashkësia Arras
Kryetari Michel Dupuis
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.35 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 1261 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62580
INSEE 62073


Bailleul-Sir-Berthoult është një komunëFrancë. Bailleul-Sir-Berthoultbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1261 banorë dhe sipërfaqe 9.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]