Bailleul-lès-Pernes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleul-lès-Pernes
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bailleul-lès-Pernes is located in Franca
Bailleul-lès-Pernes
Bailleul-lès-Pernes
50°12′56″V 2°36′51″L / 50.2156°V 2.6142°L / 50.2156; 2.6142Koordinatat: 50°12′56″V 2°36′51″L / 50.2156°V 2.6142°L / 50.2156; 2.6142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Heuchin
Ndërbashkësia Pernois
Kryetari Jean Bruyant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.49 km2
Lartësia 105 m (m.n.d.)
Popullsia 367 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62550
INSEE 62071


Bailleul-lès-Pernes është një komunëFrancë. Bailleul-lès-Pernesbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 367 banorë dhe sipërfaqe 3.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]