Bailleul-la-Vallée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleul-la-Vallée
Komunë
noform
Pamje nga Bailleul-la-Vallée
Vendndodhja
Bailleul-la-Vallée is located in Franca
Bailleul-la-Vallée
Bailleul-la-Vallée
49°12′03″V 0°25′43″L / 49.2008°V 0.4286°L / 49.2008; 0.4286Koordinatat: 49°12′03″V 0°25′43″L / 49.2008°V 0.4286°L / 49.2008; 0.4286
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandia
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Cormeilles
Ndërbashkësia Lieuvin Pays d'Auge
Kryetari Patrick Bucaille
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.67 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 125 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27260
INSEE 27035


Bailleul-la-Vallée është një komunëFrancë. Bailleul-la-Vallée bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandia. Komuna ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 4.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]