Bailleulmont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailleulmont
Komunë
noform
Pamje nga Bailleulmont
Stema_figura
Vendndodhja
Bailleulmont is located in Franca
Bailleulmont
Bailleulmont
49°20′54″V 2°27′29″L / 49.3483°V 2.4581°L / 49.3483; 2.4581Koordinatat: 49°20′54″V 2°27′29″L / 49.3483°V 2.4581°L / 49.3483; 2.4581
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Beaumetz-lès-Loges
Ndërbashkësia Vertes Vallées
Kryetari Jacques Carpentier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.41 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 252 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62123
INSEE 62072


Bailleulmont është një komunëFrancë. Bailleulmontbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 252 banorë dhe sipërfaqe 5.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]