Bailly-aux-Forges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailly-aux-Forges
Komunë
Vendndodhja
Bailly-aux-Forges is located in Franca
Bailly-aux-Forges
Bailly-aux-Forges
48°27′46″V 4°54′55″L / 48.462778°V 4.915278°L / 48.462778; 4.915278Koordinatat: 48°27′46″V 4°54′55″L / 48.462778°V 4.915278°L / 48.462778; 4.915278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lindja e madhe
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Saint-Dizier
Kantoni Wassy
Ndërbashkësia Saint-Dizier, Der et Blaise
Kryetari Daniel Collin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.51 km2
Lartësia 176 m (m.n.d.)
Popullsia 132 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52130
INSEE 52034


Bailly-aux-Forges është një komunëFrancë. Bailly-aux-Forges bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Lindja e madhe. Komuna ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 10.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]