Bailly-en-Rivière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailly-en-Rivière
Komunë
noform
Pamje nga Bailly-en-Rivière
Stema_figura
Vendndodhja
Bailly-en-Rivière is located in Franca
Bailly-en-Rivière
Bailly-en-Rivière
49°54′47″V 1°20′13″L / 49.9131°V 1.3369°L / 49.9131; 1.3369Koordinatat: 49°54′47″V 1°20′13″L / 49.9131°V 1.3369°L / 49.9131; 1.3369
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandia
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Envermeu
Ndërbashkësia Monts et Vallées
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.06 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 555 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76630
INSEE 76054


Bailly-en-Rivière është një komunëFrancë. Bailly-en-Rivière bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandia. Komuna ka një popullsi prej 555 banorë dhe sipërfaqe 20.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]