Bailly-le-Franc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bailly-le-Franc
Komunë
noform
Pamje nga Bailly-le-Franc
Vendndodhja
Bailly-le-Franc is located in Franca
Bailly-le-Franc
Bailly-le-Franc
48°31′26″V 4°39′18″L / 48.523889°V 4.655°L / 48.523889; 4.655Koordinatat: 48°31′26″V 4°39′18″L / 48.523889°V 4.655°L / 48.523889; 4.655
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lindja e madhe
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Chavanges
Ndërbashkësia Le Chavengeois
Kryetari Michel Bourgoin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 28 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10330
INSEE 10026


Bailly-le-Franc është një komunëFrancë. Bailly-le-Franc bën pjesë në departamentin Auberajonit Lindja e madhe. Komuna ka një popullsi prej 28 banorë dhe sipërfaqe 6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]