Bain-de-Bretagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bain-de-Bretagne
Komunë
noform
Pamje nga Bain-de-Bretagne
Stema_figura
Vendndodhja
Bain-de-Bretagne is located in Franca
Bain-de-Bretagne
Bain-de-Bretagne
47°50′35″V 1°40′50″P / 47.843056°V 1.680556°P / 47.843056; -1.680556Koordinatat: 47°50′35″V 1°40′50″P / 47.843056°V 1.680556°P / 47.843056; -1.680556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Redon
Kantoni Bain-de-Bretagne
Ndërbashkësia Bretagne Porte de Loire Communauté
Kryetari Yves Thébault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.77 km2
Popullsia 7266 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35470
INSEE 35012


Bain-de-Bretagne është një komunëFrancë. Bain-de-Bretagne bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 7266 banorë dhe sipërfaqe 64.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]