Baincthun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baincthun
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baincthun is located in Franca
Baincthun
Baincthun
45°00′37″V 3°46′33″L / 45.0103°V 3.7758°L / 45.0103; 3.7758Koordinatat: 45°00′37″V 3°46′33″L / 45.0103°V 3.7758°L / 45.0103; 3.7758
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Boulogne-sur-Mer
Kantoni Boulogne-sur-Mer-Sud
Ndërbashkësia Boulonnais
Kryetari Daniel Parenty
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.69 km2
Lartësia 32 m (m.n.d.)
Popullsia 1350 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62360
INSEE 62075


Baincthun është një komunëFrancë. Baincthunbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1350 banorë dhe sipërfaqe 26.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]