Bainghen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bainghen
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bainghen is located in Franca
Bainghen
Bainghen
50°45′08″V 1°54′28″L / 50.7522°V 1.9078°L / 50.7522; 1.9078Koordinatat: 50°45′08″V 1°54′28″L / 50.7522°V 1.9078°L / 50.7522; 1.9078
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Boulogne-sur-Mer
Kantoni Desvres
Ndërbashkësia Trois Pays
Kryetari Thierry Terlutte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.69 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 181 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62850
INSEE 62076


Bainghen është një komunëFrancë. Bainghenbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 6.69 km².

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962112—    
1968135+20.5%
1975130−3.7%
1982122−6.2%
1990135+10.7%
1999126−6.7%
2009181+43.7%


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]