Bains-sur-Oust

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bains-sur-Oust
Komunë
noform
Pamje nga Bains-sur-Oust
Stema_figura
Vendndodhja
Bains-sur-Oust is located in Franca
Bains-sur-Oust
Bains-sur-Oust
47°42′16″V 2°04′13″P / 47.704444°V 2.070278°P / 47.704444; -2.070278Koordinatat: 47°42′16″V 2°04′13″P / 47.704444°V 2.070278°P / 47.704444; -2.070278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretanja
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Redon
Kantoni Redon
Ndërbashkësia Pays de Redon
Kryetari Marc Derval
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.63 km2
Popullsia 3379 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35600
INSEE 35013


Bains-sur-Oust është një komunëFrancë. Bains-sur-Oust bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretagne. Komuna ka një popullsi prej 3379 banorë dhe sipërfaqe 44.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]