Bainville-aux-Saules

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bainville-aux-Saules
Komunë
Vendndodhja
Bainville-aux-Saules is located in Franca
Bainville-aux-Saules
Bainville-aux-Saules
48°12′26″V 6°08′17″L / 48.207222°V 6.138056°L / 48.207222; 6.138056Koordinatat: 48°12′26″V 6°08′17″L / 48.207222°V 6.138056°L / 48.207222; 6.138056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Dompaire
Ndërbashkësia Le Secteur de Dompaire
Kryetari Albert Durupt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.61 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 120 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88270
INSEE 88030


Bainville-aux-Saules është një komunëFrancë. Bainville-aux-Saulesbbën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 120 banorë dhe sipërfaqe 5.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]