Bais, Ille-et-Vilaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bais
Komunë
noform
Pamje nga Bais
Stema_figura
Vendndodhja
Bais is located in Franca
Bais
Bais
48°00′38″V 1°17′26″P / 48.010556°V 1.290556°P / 48.010556; -1.290556Koordinatat: 48°00′38″V 1°17′26″P / 48.010556°V 1.290556°P / 48.010556; -1.290556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bretanja
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Fougères-Vitré
Kantoni La Guerche-de-Bretagne
Ndërbashkësia Vitré Communauté
Kryetari Nathalie Clouet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.18 km2
Popullsia 2082 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35680
INSEE 35014


Bais është një komunëFrancë. Bais bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit Bretanja. Komuna ka një popullsi prej 2082 banorë dhe sipërfaqe 35.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]