Baisieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baisieux
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baisieux is located in Franca
Baisieux
Baisieux
50°03′49″V 4°12′14″L / 50.0636°V 4.2039°L / 50.0636; 4.2039Koordinatat: 50°03′49″V 4°12′14″L / 50.0636°V 4.2039°L / 50.0636; 4.2039
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Lille
Kantoni Lannoy
Ndërbashkësia Lille Métropole
Kryetari Francis Delrue
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.68 km2
Lartësia 28 m (m.n.d.)
Popullsia 4393 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59780
INSEE 59044


Baisieux është një komunëFrancë. Baisieuxbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 4393 banorë dhe sipërfaqe 8.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]