Baissey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baissey
Komunë
noform
Pamje nga Baissey
Vendndodhja
Baissey is located in Franca
Baissey
Baissey
47°45′10″V 5°15′06″L / 47.752778°V 5.251667°L / 47.752778; 5.251667Koordinatat: 47°45′10″V 5°15′06″L / 47.752778°V 5.251667°L / 47.752778; 5.251667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Langres
Kantoni Longeau-Percey
Ndërbashkësia Auberive Vingeanne et Montsaugeonnais
Kryetari Patrick Mielle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.97 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 193 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52250
INSEE 52035


Baissey është një komunëFrancë. Baissey bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 193 banorë dhe sipërfaqe 9,97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baissey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale