Baives

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baives
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Baives is located in Franca
Baives
Baives
42°45′03″V 2°48′36″L / 42.7508°V 2.81°L / 42.7508; 2.81Koordinatat: 42°45′03″V 2°48′36″L / 42.7508°V 2.81°L / 42.7508; 2.81
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Trélon
Ndërbashkësia Guide du pays de Trélon
Kryetari Claude Gary
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.98 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 156 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59132
INSEE 59045


Baives është një komunëFrancë. Baivesbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 156 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Baives – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale