Bajonnette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bajonnette
Qytet
Vendndodhja
Bajonnette is located in Franca
Bajonnette
Bajonnette
42°53′06″V 0°58′56″L / 42.885°V 0.9822°L / 42.885; 0.9822Koordinatat: 42°53′06″V 0°58′56″L / 42.885°V 0.9822°L / 42.885; 0.9822
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Condom
Kantoni Mauvezin
Ndërbashkësia Bastides du Val d'Arrats
Kryetari Denis Bègue
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.48 km2
Lartësia 178 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 32026


Bajonnette është një komunëFrancë. Bajonnettebën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 7.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]