Bajus, Pas-de-Calais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bajus
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bajus is located in Franca
Bajus
Bajus
44°55′26″V 1°33′24″L / 44.9239°V 1.5567°L / 44.9239; 1.5567Koordinatat: 44°55′26″V 1°33′24″L / 44.9239°V 1.5567°L / 44.9239; 1.5567
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Aubigny-en-Artois
Ndërbashkësia Artois
Kryetari Jean-Pierre Clément
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.94 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 303 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62150
INSEE 62077


Bajus është një komunëFrancë. Bajusbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 303 banorë dhe sipërfaqe 2.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]