Balaguier-sur-Rance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balaguier-sur-Rance
Komunë
noform
Pamje nga Balaguier-sur-Rance
Vendndodhja
Balaguier-sur-Rance is located in Franca
Balaguier-sur-Rance
Balaguier-sur-Rance
46°57′49″V 5°28′02″L / 46.9636°V 5.4672°L / 46.9636; 5.4672Koordinatat: 46°57′49″V 5°28′02″L / 46.9636°V 5.4672°L / 46.9636; 5.4672
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Millau
Kantoni Saint-Sernin-sur-Rance
Ndërbashkësia Pays Saint-Serninois
Kryetari David Maury
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.8 km2
Lartësia 271 m (m.n.d.)
Popullsia 104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12380
INSEE 12019


Balaguier-sur-Rance është një komunëFrancë. Balaguier-sur-Rancebën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 104 banorë dhe sipërfaqe 9.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]