Balanod

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balanod
Komunë
Vendndodhja
Balanod is located in Franca
Balanod
Balanod
46°27′25″V 5°21′23″L / 46.4569°V 5.3564°L / 46.4569; 5.3564Koordinatat: 46°27′25″V 5°21′23″L / 46.4569°V 5.3564°L / 46.4569; 5.3564
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Saint-Amour
Kryetari Michel Perret
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.93 km2
Popullsia 315 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39160
INSEE 39035


Balanod është një komunëFrancë. Balanodbën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 315 banorë dhe sipërfaqe 4.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balanod – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale