Balanzac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balanzac
Komunë
noform
Pamje nga Balanzac
Vendndodhja
Balanzac is located in Franca
Balanzac
Balanzac
43°26′30″V 3°40′40″L / 43.4417°V 3.6778°L / 43.4417; 3.6778Koordinatat: 43°26′30″V 3°40′40″L / 43.4417°V 3.6778°L / 43.4417; 3.6778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saintes
Kantoni Saujon
Ndërbashkësia Bassins Seudre-et-Arnoult
Kryetari Dominique Bernard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.75 km2
Popullsia 484 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17600
INSEE 17030


Balanzac është një komunëFrancë. Balanzacbën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 484 banorë dhe sipërfaqe 12.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]