Balaruc-le-Vieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balaruc-le-Vieux
Komunë
noform
Pamje nga Balaruc-le-Vieux
Stema_figura
Vendndodhja
Balaruc-le-Vieux is located in Franca
Balaruc-le-Vieux
Balaruc-le-Vieux
44°30′34″V 4°22′23″L / 44.5094°V 4.373°L / 44.5094; 4.373Koordinatat: 44°30′34″V 4°22′23″L / 44.5094°V 4.373°L / 44.5094; 4.373
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Montpellier
Kantoni Frontignan
Ndërbashkësia [[Bassin de Thau]]
Kryetari Max Serres
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.92 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 2026 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34540
INSEE 34024


Balaruc-le-Vieux është një komunëFrancë. Balaruc-le-Vieuxbën pjesë në departamentin Héraultrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 2026 banorë dhe sipërfaqe 5.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]