Balaruc-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balaruc-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Balaruc-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Balaruc-les-Bains is located in Franca
Balaruc-les-Bains
Balaruc-les-Bains
43°26′30″V 3°40′40″L / 43.4417°V 3.6778°L / 43.4417; 3.6778Koordinatat: 43°26′30″V 3°40′40″L / 43.4417°V 3.6778°L / 43.4417; 3.6778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Montpellier
Kantoni Frontignan
Ndërbashkësia Bassin de Thau
Kryetari Gérard Canovas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.66 km2
Lartësia 3 m (m.n.d.)
Popullsia 6376 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34540
INSEE 34023


Balaruc-les-Bains është një komunëFrancë. Balaruc-les-Bains bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 6376 banorë dhe sipërfaqe 8.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]