Balazé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balazé
Komunë
noform
Pamje nga Balazé
Stema_figura
Vendndodhja
Balazé is located in Franca
Balazé
Balazé
45°23′40″V 5°13′00″L / 45.3944°V 5.2167°L / 45.3944; 5.2167Koordinatat: 45°23′40″V 5°13′00″L / 45.3944°V 5.2167°L / 45.3944; 5.2167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Ille-et-Vilaine
Qarku Arrondissement Fougères-Vitré
Kantoni Vitré-Est
Ndërbashkësia Vitré
Kryetari Maryanick Méhaignerie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.66 km2
Popullsia 2125 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35500
INSEE 35015


Balazé është një komunëFrancë. Balazé bën pjesë në departamentin Ille-et-Vilainerajonit . Komuna ka një popullsi prej 2125 banorë dhe sipërfaqe 36.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balazé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale