Balbigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balbigny
Komunë
noform
Pamje nga Balbigny
Vendndodhja
Balbigny is located in Franca
Balbigny
Balbigny
48°35′04″V 7°26′16″L / 48.5844°V 7.4378°L / 48.5844; 7.4378Koordinatat: 48°35′04″V 7°26′16″L / 48.5844°V 7.4378°L / 48.5844; 7.4378
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Qarku Arrondissement Roanne
Kantoni Néronde
Ndërbashkësia Balbigny
Kryetari Jean-Marc Regny
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.98 km2
Popullsia 2809 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42510
INSEE 42011


Balbigny është një komunëFrancë. Balbigny bën pjesë në departamentin Loirerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 2809 banorë dhe sipërfaqe 16.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]