Balbins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balbins
Komunë
noform
Pamje nga Balbins
Vendndodhja
Balbins is located in Franca
Balbins
Balbins
48°14′19″V 7°32′21″L / 48.2386°V 7.5392°L / 48.2386; 7.5392Koordinatat: 48°14′19″V 7°32′21″L / 48.2386°V 7.5392°L / 48.2386; 7.5392
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Vienne
Kantoni Côte-Saint-André
Ndërbashkësia Bièvre-Liers
Kryetari Anne-Marie Amice
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.26 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 386 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38260
INSEE 38025


Balbins është një komunëFrancë. Balbins bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 386 banorë dhe sipërfaqe 7.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Balbins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale