Balignicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balignicourt
Komunë
noform
Pamje nga Balignicourt
Vendndodhja
Balignicourt is located in Franca
Balignicourt
Balignicourt
43°32′48″V 0°15′14″P / 43.5467°V 0.2539°P / 43.5467; -0.2539Koordinatat: 43°32′48″V 0°15′14″P / 43.5467°V 0.2539°P / 43.5467; -0.2539
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Bar-sur-Aube
Kantoni Chavanges
Ndërbashkësia Chavengeois
Kryetari Pascal Joanot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.06 km2
Lartësia 111 m (m.n.d.)
Popullsia 77 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10330
INSEE 10027


Balignicourt është një komunëFrancë. Balignicourt bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 13.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]