Balinghem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balinghem
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Balinghem is located in Franca
Balinghem
Balinghem
43°13′43″V 0°18′18″P / 43.2286°V 0.305°P / 43.2286; -0.305Koordinatat: 43°13′43″V 0°18′18″P / 43.2286°V 0.305°P / 43.2286; -0.305
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Saint-Omer
Kantoni Ardres
Ndërbashkësia Région d'Ardres et de la Vallée de la Hem
Kryetari Jean-Claude Vandenbergue
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.79 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 1086 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62610
INSEE 62078


Balinghem është një komunëFrancë. Balinghem bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 1086 banorë dhe sipërfaqe 5.79 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]