Ballans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballans
Komunë
noform
Pamje nga Ballans
Vendndodhja
Ballans is located in Franca
Ballans
Ballans
46°06′41″V 1°12′36″L / 46.1114°V 1.21°L / 46.1114; 1.21Koordinatat: 46°06′41″V 1°12′36″L / 46.1114°V 1.21°L / 46.1114; 1.21
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kantoni Matha
Ndërbashkësia Pays de Matha
Kryetari Marie-Agnès Begey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.94 km2
Lartësia 72 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17160
INSEE 17031


Ballans është një komunëFrancë. Ballans bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe 6.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ballans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale