Balleroy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balleroy
Komunë
noform
Pamje nga Balleroy
Stema_figura
Vendndodhja
Balleroy is located in Franca
Balleroy
Balleroy
46°03′28″V 0°57′04″P / 46.0578°V 0.9511°P / 46.0578; -0.9511Koordinatat: 46°03′28″V 0°57′04″P / 46.0578°V 0.9511°P / 46.0578; -0.9511
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Bayeux
Kantoni Balleroy
Ndërbashkësia Balleroy Le Molay-Littry
Kryetari Gilbert Montaigne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.23 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 901 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14490
INSEE 14035


Balleroy është një komunëFrancë. Balleroy bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 901 banorë dhe sipërfaqe 4.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]