Ballon, Charente-Maritime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballon
Komunë
noform
Pamje nga Ballon
Vendndodhja
Ballon is located in Franca
Ballon
Ballon
44°15′22″V 5°38′41″L / 44.256°V 5.6447°L / 44.256; 5.6447Koordinatat: 44°15′22″V 5°38′41″L / 44.256°V 5.6447°L / 44.256; 5.6447
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Rochefort
Kantoni Aigrefeuille-d'Aunis
Kryetari Emmanuel Devaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.18 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 740 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17290
INSEE 17032


Ballon është një komunëFrancë. Ballon bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 740 banorë dhe sipërfaqe 12.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]