Balnot-la-Grange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balnot-la-Grange
Komunë
Vendndodhja
Balnot-la-Grange is located in Franca
Balnot-la-Grange
Balnot-la-Grange
42°10′44″V 8°46′47″L / 42.1789°V 8.7797°L / 42.1789; 8.7797Koordinatat: 42°10′44″V 8°46′47″L / 42.1789°V 8.7797°L / 42.1789; 8.7797
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Chaource
Ndërbashkësia Chaourçois
Kryetari Patrice Nosley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.11 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 139 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10210
INSEE 10028


Balnot-la-Grange është një komunëFrancë. Balnot-la-Grange bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 139 banorë dhe sipërfaqe 20.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]