Balnot-sur-Laignes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balnot-sur-Laignes
Komunë
noform
Pamje nga Balnot-sur-Laignes
Vendndodhja
Balnot-sur-Laignes is located in Franca
Balnot-sur-Laignes
Balnot-sur-Laignes
47°48′51″V 4°25′48″L / 47.8142°V 4.43°L / 47.8142; 4.43Koordinatat: 47°48′51″V 4°25′48″L / 47.8142°V 4.43°L / 47.8142; 4.43
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Troyes
Kantoni Les Riceys
Ndërbashkësia Région des Riceys
Kryetari Éric Fournier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.13 km2
Lartësia 176 m (m.n.d.)
Popullsia 159 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10110
INSEE 10029


Balnot-sur-Laignes është një komunëFrancë. Balnot-sur-Laignes bën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 10.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]