Balot, Côte-d'Or

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balot
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Balot is located in Franca
Balot
Balot
47°48′51″V 4°25′48″L / 47.814167°V 4.43°L / 47.814167; 4.43Koordinatat: 47°48′51″V 4°25′48″L / 47.814167°V 4.43°L / 47.814167; 4.43
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Côte-d'Or
Qarku Arrondissement Montbard
Kantoni Laignes
Ndërbashkësia Pays Châtillonnais
Kryetari Isabelle Voinchet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.54 km2
Lartësia 277 m (m.n.d.)
Popullsia 89 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21330
INSEE 21044


Balot është një komunëFrancë. Balot bën pjesë në departamentin Côte-d'Orrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 89 banorë dhe sipërfaqe 15.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]