Balsac, Aveyron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balsac
Komunë
Vendndodhja
Balsac is located in Franca
Balsac
Balsac
44°28′53″V 3°27′30″L / 44.4814°V 3.4583°L / 44.4814; 3.4583Koordinatat: 44°28′53″V 3°27′30″L / 44.4814°V 3.4583°L / 44.4814; 3.4583
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Rodez
Kantoni Marcillac-Vallon
Ndërbashkësia Causse et Vallon de Marcillac
Kryetari Daniel Raynal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.57 km2
Lartësia 577 m (m.n.d.)
Popullsia 611 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12510
INSEE 12020


Balsac është një komunëFrancë. Balsac bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 611 banorë dhe sipërfaqe 15.57 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]