Balzac, Charente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balzac
Komunë
noform
Pamje nga Balzac
Stema_figura
Vendndodhja
Balzac is located in Franca
Balzac
Balzac
50°54′05″V 2°32′55″L / 50.9014°V 2.5486°L / 50.9014; 2.5486Koordinatat: 50°54′05″V 2°32′55″L / 50.9014°V 2.5486°L / 50.9014; 2.5486
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni Gond-Pontouvre
Ndërbashkësia Braconne et Charente
Kryetari Jean-Claude Courari
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.64 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 1303 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16430
INSEE 16026


Balzac është një komunëFrancë. Balzac bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 1303 banorë dhe sipërfaqe 9.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]