Bambecque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bambecque
Komunë
noform
Pamje nga Bambecque
Stema_figura
Vendndodhja
Bambecque is located in Franca
Bambecque
Bambecque
48°14′42″V 7°03′57″L / 48.245°V 7.0658°L / 48.245; 7.0658Koordinatat: 48°14′42″V 7°03′57″L / 48.245°V 7.0658°L / 48.245; 7.0658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Dunkirk
Kantoni Hondschoote
Ndërbashkësia Flandre
Kryetari Grégoire Francke
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.81 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 719 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59470
INSEE 59046


Bambecque është një komunëFrancë. Bambecque bën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 719 banorë dhe sipërfaqe 11.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]