Bancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Vendndodhja
Bancourt is located in Franca
Bancourt
12°43′31″J 45°06′26″L / 12.7254°J 45.1072°L / -12.7254; 45.1072Koordinatat: 12°43′31″J 45°06′26″L / 12.7254°J 45.1072°L / -12.7254; 45.1072
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Bapaume
Ndërbashkësia Région de Bapaume
Kryetari Gérard Pouillaude
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.54 km2
Lartësia 114 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 62079


Bancourt është një komunëFrancë. Bancourt bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 74 banorë dhe sipërfaqe 4.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]