Bandol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bandol
Komunë
noform
Pamje nga Bandol
Stema_figura
Vendndodhja
Bandol is located in Franca
Bandol
Bandol
12°54′33″J 45°11′40″L / 12.9092°J 45.1944°L / -12.9092; 45.1944Koordinatat: 12°54′33″J 45°11′40″L / 12.9092°J 45.1944°L / -12.9092; 45.1944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Var
Qarku Arrondissement Toulon
Kantoni Ollioules
Kryetari Christian Palix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.58 km2
Popullsia 8765 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 83150
INSEE 83009


Bandol është një komunëFrancë. Bandol bën pjesë në departamentin Varrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Komuna ka një popullsi prej 8765 banorë dhe sipërfaqe 8.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bandol – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale