Bangor, Morbihan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bangor
Komunë
Vendndodhja
Bangor is located in Franca
Bangor
Bangor
45°55′54″V 1°59′54″L / 45.9317°V 1.9983°L / 45.9317; 1.9983Koordinatat: 45°55′54″V 1°59′54″L / 45.9317°V 1.9983°L / 45.9317; 1.9983
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Qarku Arrondissement Lorient
Kantoni Belle-Île
Ndërbashkësia Belle-Île-en-Mer
Kryetari Annaïck Huchet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.54 km2
Lartësia 44 m (m.n.d.)
Popullsia 932 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 56360
INSEE 56009


Bangor është një komunëFrancë. Bangor bën pjesë në departamentinrajonit . Komuna ka një popullsi prej 932 banorë (regjistrimi 2010 Insee - 2010 Legal population) dhe sipërfaqe 25.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]