Bannalec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannalec
Komunë
noform
Pamje nga Bannalec
Stema_figura
Vendndodhja
Bannalec is located in Franca
Bannalec
Bannalec
47°23′12″V 2°52′52″L / 47.3867°V 2.8811°L / 47.3867; 2.8811Koordinatat: 47°23′12″V 2°52′52″L / 47.3867°V 2.8811°L / 47.3867; 2.8811
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Brittany
Departamenti Finistère
Qarku Arrondissement Quimper
Kantoni Bannalec
Ndërbashkësia Pays de Quimperlé
Kryetari Yves André
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 77.51 km2
Popullsia 5226 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29380
INSEE 29004


Bannalec është një komunëFrancë. Bannalec bën pjesë në departamentin Finistèrerajonit Brittany. Komuna ka një popullsi prej 5226 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 77.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]