Bannans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannans
Komunë
noform
Pamje nga Bannans
Stema_figura
Vendndodhja
Bannans is located in Franca
Bannans
Bannans
48°51′35″V 3°43′28″L / 48.8597°V 3.7244°L / 48.8597; 3.7244Koordinatat: 48°51′35″V 3°43′28″L / 48.8597°V 3.7244°L / 48.8597; 3.7244
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Pontarlier
Kantoni Pontarlier
Ndërbashkësia Plateau de Frasne et du Val du Drugeon
Kryetari Claude Dussouillez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.56 km2
Popullsia 338 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25560
INSEE 25041


Bannans është një komunëFrancë. Bannans bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 338 banorë dhe sipërfaqe 11.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bannans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale