Bannes, Haute-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannes
Komunë
noform
Pamje nga Bannes
Vendndodhja
Bannes is located in Franca
Bannes
Bannes
47°54′15″V 5°23′55″L / 47.904167°V 5.398611°L / 47.904167; 5.398611Koordinatat: 47°54′15″V 5°23′55″L / 47.904167°V 5.398611°L / 47.904167; 5.398611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Langres
Kantoni Neuilly-l'Évêque
Ndërbashkësia La Région de Neuilly-l'Évêque
Kryetari Jean-Claude Pierre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.16 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 401 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 52360
INSEE 52037


Bannes është një komunëFrancë. Bannes bën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 401 banorë dhe sipërfaqe 9.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]