Banneville-la-Campagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banneville-la-Campagne
Komunë
noform
Pamje nga Banneville-la-Campagne
Vendndodhja
Banneville-la-Campagne is located in Franca
Banneville-la-Campagne
Banneville-la-Campagne
43°37′33″V 1°45′07″L / 43.6258°V 1.7519°L / 43.6258; 1.7519Koordinatat: 43°37′33″V 1°45′07″L / 43.6258°V 1.7519°L / 43.6258; 1.7519
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Troarn
Ndërbashkësia Entre bois et marais
Kryetari Ann Baugas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.44 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 142 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14940
INSEE 14036


Banneville-la-Campagne është një komunëFrancë. Banneville-la-Campagne bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 142 banorë dhe sipërfaqe 6.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]