Bannières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bannières
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bannières is located in Franca
Bannières
Bannières
48°40′41″V 3°11′33″L / 48.6781°V 3.1925°L / 48.6781; 3.1925Koordinatat: 48°40′41″V 3°11′33″L / 48.6781°V 3.1925°L / 48.6781; 3.1925
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Castres
Kantoni Lavaur
Ndërbashkësia Communauté de communes du SESCAL
Kryetari Paul Bernardi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.31 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 149 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81500
INSEE 81022


Bannières është një komunëFrancë. Bannières bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 7.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]