Banos, Landes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Banos
Komunë
noform
Pamje nga Banos
Stema_figura
Vendndodhja
Banos is located in Franca
Banos
Banos
45°29′06″V 3°20′41″L / 45.485°V 3.3447°L / 45.485; 3.3447Koordinatat: 45°29′06″V 3°20′41″L / 45.485°V 3.3447°L / 45.485; 3.3447
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-marsan
Kantoni Saint-Sever
Ndërbashkësia Cap de Gascogne
Kryetari Jean-Louis Laporte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.77 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 247 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40500
INSEE 40024


Banos është një komunëFrancë. Banos bën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 247 banorë dhe sipërfaqe 5.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]